Pomeranian Boo Beyaz

Pameranian boo ırkı sevimliliğinin yanında enerjik ve çok tatlıdırlar. Hemen ortama adapte olur. Zeki ve enerjik yapılarıyla bilinir. Bu tatlı şeyler insanı mutlu etmek için adeta birebirdir. Siyah minnak burunları daha da şeker yapar onları bakışları ise masumiyetçi bir hava katar. Minicik gövdeleriyle tıkır tıkır bir sağa bir sola koşuşturup dururlar.

Pameranian beyaz ırkı sağlık bakımından diğerlerine göre daha kuvvetli ve dinçtir. Daha önceden alışılagelmiş hiçbir hastalık gözlenmemiştir. Bu beyaz ırk da nadiren de olsa bazen göz, kalp ve derilerinde sorunlar çıkabilir. Kiloları 1,5-3,5 kg aralığında boyları ise 18-30 cm arasında değişiklik göstermektedir. Erkek ve dişileri de vardır. Daha önceleri 15 kg kadar ulaşılabilirken zamanla özel eğitim ve bakımlarla 3 kg ağırlığına kadar düşmüştür ve zaman  içerisinde bu küçük ırklar meydana gelmiştir.

Genellikle kafaları oldukça yuvarlak ve kulakları küçüktür alınırken bunlara dikkat edilerek alınmalıdır. Gözleri ise koyu renkte yuvarlak ve içe doğru çöküktür. Burunları oldukça küçük ve siyahtır. Çene yapıları da o minnacık ve çıkıktır.

Tüyleri ya da kürkleri genellikle beyazdır. Tüyler kabarık ve sanki bir pamuk gibi yumuşacıktır. Bunun yanında mavi, kızıl, turuncu siyah, kahverengi, beyaz ya da krem gibi renklerde mevcuttur. Bazen çiftte renk olanlar bile olabilir. Bu sevimlilik abidesi köpeciklerin iyi bakılmak şartıyla ömürleri 13-15 yıla kadar bile uzayabilir.

İlgili Yazılar