Pomeranian Boo Forum

Pomeranian Boo Forum

Türkiye de oldukça az bulunan bir ırktır. İyi bir biçimde eğitim alması gerekir. Yavru köpekler hele ki oldukça bakıma masrafa da ihtiyaç duyabiliyor. Dışarı çıkma ihtiyacı duyabilir. Sürekli oynamayı ve eğlenmeyi sever enerjik yapıları sürekli hareketli olmalarına yol açıyor. Oldukça havlayan bir ırktır ve iyi bir eğitim alınarak bu duruma çare bulunabilir. Susturup ödüllendirme yöntemiyle bunu sağlayabilirsiniz. Köpek beslemek bilindiği üzere çok büyük sorumluluk gerektiren bir durum ve alınırken bunları bilerek almak çok iyi olur. Sonuçta bir hevesle de olsa alacağınız köpeğe uzun bir zaman bakacaksınız.

Köpeklerin bakımsız kalmaları da yaşamların kısalmasına da sebep olabilir. Köpek bakmak sadece mamasını suyunu verip gezdirmekten ibaret değil sonuçta sizler bu canlılarla bir bağ kuruyorsunuz ve birbirinize zamanla alışmış olacaksınız. Köpeği aldınız diyelim sonra sıkıldım diyerek sokaklara atıp terk etmek ne kadar doğru olabilir ki? O yüzden köpek alırken binlerce kez düşünmenizde yarar var.

Köpek alırken karakter analizi yaparak almaya özen gösterin. Birbiriniz için ne kadar uyumlu olduğunuzda oldukça önemli. Pomeranian Boo köpekleri bilindiği üzere bir de ayı yavrusu gibi görünüyor. İnsanların hemen sevesi geliyor ve sevimli olduğu için de herkes tarafından ilgi görüyor. Yavruyken sosyalleştikleri için diğer hayvanlarla da iyi anlaşmaları mümkündür. Ancak sert oyun oynama nedeniyle çocuklar ile anlaşamadığı zamanlarda olabiliyor.

Sormak İstediğiniz ?